مشاور جوان آموزش وپرورش شهرستان آق قلا

جلسه رابطان هسته مشاوره درآموزش وپرورش آق قلا

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان آق قلا جلسه رابطان هسته مشاوره درمدارس آموزش وپرورش درسالن اجتماعات این مدیریت برگزار شد.

حسین حاجیلری سرپرست آموزش وپرورش شهرستان آق قلا گفت:عمده­ترین هدف نظام آموزشی، هدایت تحصیلی دانش آموزان در مسیری است که با پیمودن آن، نیازهای جامعه از یک سو و نیازهای فردی دانش آموزان، از سوی دیگر برطرف می شوند.

حاجیلری افزود:یکی از نقش های مهم یک مشاور تأمین بهداشت روانی دانش آموزان است. دانش آموزانی از سلامت روانی برخوردار هستند که اولاً خود را فردی ارزشمند و قابل احترام بدانند و به تواناییهای خود اطمینان داشته باشد. ثانیاً بتواند بدون دغدغه خاطر و ناراحتی با واقعیات زندگی مواجه شوند و کل وجودشان را همان طور که هست بشناسند و بپذیرند، ثالثاً با آرامش خاطر و احساس امنیت و با شوق و امید زندگی کنند.

حبیب ا... معیری معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان آق قلا درمورد شرح وظایف مشاوران ، چگونگی ارجاع دانش آموزان به هسته مشاوره و پاسخ به بخشنامه های اداری مطالب مهمی را بیان نمود .

معیری بیان داشت:جامعه­ی جهانی امروز که زندگی جز با دیگران امکان پذیر نیست، تفکر در مورد چگونگی زندگی و انتخاب های مهم دیگران مانند مشکلات درسی و روحی و روانی دانش آموزان هنگام تحصیل و انتخاب رشته تحصیلی حتی انتخاب شغل درست، تنها وظیفه مشاور مدرسه نیست، بلکه همه باید دست به دست هم دهیم و تلاش کنیم تا با همکاری و هدایت ما انتخابهای شایسته ای برای فرزندان ایران اتفاق بیفتد

معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش آق قلا گفت : مشاوران در صورتی که در کار خود موفق هستند که علاقمند به دانش آموزان و آگاه به مبانی روانشناسی و جامعه شناسی و اصول تربیتی باشند و بتوانند از این آگاهی و تجربه کاری خود در محل مشکلات دانش آموزان استفاده کنند

 وی مشاوره را یک کار حرفه‌ای دانست و خطاب به مشاوران مدارس گفت: مشاوران باید در هدایت تحصیلی دانش‌آموزان به استعداد، رغبت و سابقه تحصیلی آنان توجه کنند و تمام توان خود را برای هدایت دانش‌آموزان به کار ببرند.

وی از مشاوران مدارس خواست باحضور در برنامه‌ها، نشست‌های مختلف و تشکیل جلسات توجیهی فردی و گروهی دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان ، دانش‌آموزان را به طرف رشته‌هایی که منجر به تولید، شغل و کارمیشود هدایت نمایند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۴ اسفند۱۳۹۰ساعت 8:39  توسط مبشری  |